Fansa Tourism

+90 212 635 04 05

Fansa Tourism

+90 212 635 11 51

Sağlık Hizmetleri

Hoşgeldiniz, İstanbul’da hizmet veren diş şubelerimizden detaylı bilgi almak için 0212 635 04 05 nolu telefon numaralarımızdan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Arzu ederseniz bize yazın formunu kullanarak sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizi gün içinde arayarak kapsamlı bilgi vereceklerdir. Özel Meltem Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerin de İmplant Tedavileri, Diş Hekimliği ve Ağız, Diş ve Çene Cerrahisibulunmaktadır.

implant-dis

İmplant Diş

Ortodonti

Ortodonti

Hipnozla Diş Tedavisi

Hipnozla Diş Tedavisi

Zirkonyum-Dis-Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

20-lik-Dis-Cekimi

20’lik Diş Çekimi

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Estetik Dolgu

           ESTETİK DOLGU

Porselen Diş tedavisi

Porselen Diş Tedavisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği

Gülüş Tasarımı

                                                                          Gülüş Tasarımı

https://www.meltemdis.com/category/dis-eti-hastaliklari-tedavisi

Dişeti Hastalıkları Tedavisi

İmplant Nedir ?

İmplant kemik ile uyumlu metallerin kemik ile bütünleşerek fonksyonları yerine getirebilmesidir. İmplantının temel maddesi kemikle muhteşem bir kaynama reaksiyonu gösteren ve alerjik tepkiler göstermeyen titanyum maddesidir. titanyumdan yapılan bu metal çene kemiğine kaynatılır.

Dental implant ;eksik dişleri yenileyen modern bir dişçilik yoludur. Bu sizin çene kemiğine düzeltmeler yaparak ve yapay titanyum vidayı kemikle kaynatarak üzerine protez diş geçirip gerçek diş şeklini alır. Bu işlem sonrası dental implant yapılan bölgenin dişlerinizin geri kalanından neredeyse ayırt edilemez ve normal diş gibi olacaktır.

implant çok çekici, uzun vadeli bir çözüm adresidir. Titanyum maddesi çene kemiği ile entegre olması  iki ila altı ay arasında sürebilir. Sağlıklı çene kemik ve diş eti yapısı olan herkese takılabilir.

İmplant Fiyatları Hakkında Bilgiler

İmplant fiyatları tedavi çeşidine göre değişkenlik gösterir. Belirli bir fiyat listesi yoktur. İmplant fiyatlarının  yasal olarak paylaşılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığından dolayı detaylı, bilgi almak ve iletişime geçmek için BİZE YAZIN bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kullanılan implant markası fiyat üzerinde önemli bir etkendir. Eski ve köklü firmaların, araştırma ve geliştirmeye önem veren firmaların ürettiği dental implantlar daha pahalıdır. İmplant tercih ederken en çok dikkat edilmesi gerenken hususlardan biri de implant firmasının köklü bir firma olmasıdır. Her bir implantın bir diğer markaya göre üstünlükleri olabilir. Dişhekiminizin tercih ve tecrübeleri sizi bu noktada aydınlatacaktır.

İmplant fiyatı üzerine yapılacak protez türüne göre de değişir. Tek diş veya köprü kaplama üzerine metal destekli protez veya zirkon altyapılı porselen kaplama yapılabilir. Kemik hacminin az olduğu durumlarda veya ilave cerrahi teknikler ile beraber bloak kemik, kemik tozu ve membran gerekebilir. Sinüs lifting gibi ek cerrahi işlemler gerek tedavisi süresini gerekse de maliyeti artıracaktır.

Eğer komple dişsiz bir ağız söz konusu ise üst çenede 4 implant, alt çenede 2-4 implant üzerine overdenture takıp çıkartılan protez yapılabilir, eğer sabit bir protez isteniyorsa bu durumda her bir çenede 6-8 implant üzerine sabit kuron köprü protezleri yapılabilir. Yine burada da metal destek veya zirkon altyapı tercih edilebilir.

Öncelikle sağlığın hiçbir maddi ölçütle ölçülemeyeceğini ve ticari kaygılarla yapılan tıbbi tedavilerin muhtemelen uzun vadede başarısızlıkla sonuçlanabileceğini hastalarımızın düşünmesi gerekir. Doktorlarımızın ticari kaygı veya kar amacı ile değil hastanın ihtiyacına göre hizmet vereceğine güvenebilirsiniz.

İmplant yaptırmak istiyorum, toplam tedavi süresi ne kadardır?

Bu süre, durumunuz, ihtiyaçlarınız ve yapılacak işlere bağlıdır. Bir tek ameliyat yarım saat ile bir kaç saat arası sürebilir. Bütün bir tedavi bir ameliyatla da bitebilir, bir dizi ameliyat ve randevu da gerektirebilir. İyileşmenin tam olması aylar alabilir. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon sekline göre toplam süre değişir. Genelde birinci operasyondan sonraki 3. ayda üst yapı yani protez yapılarak işlem bitirilir.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Polikliniğimiz de Uzman ve deneyimli diş hekimlerimiz hizmet vermektedir. Ağız Diş ve Çene Cerrahisi ağız içerisinde yer alan yumuşak ve sert dokularının patolojilerinin tedavi edildiği bilim dalıdır.
Ağız ve Çene cerrahisi Ağız boşluğu içerisinde yer alan yumuşak doku (yanak, damak, dil, dudak gibi) ve sert dokuları (dişler, kemikler) ilgilendiren her türlü rahatsızlığın teşhisini ve cerrahi tedavisini lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi altında ameliyathane ortamında operasyonlar yaparak gerçekleştiren bir bölümdür.

 

SAÇ EKİMİ

Saç ekimi, saç kaybına uğramış kişi için, saçlarını en doğal yollarla ve kalıcı olarak kazanmanın yoludur. Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

Saç ekimi operasyonları öncesinde bu sorunu gidermek için birçok yöntem denenmiştir. Halen çeşitli saç problemlerinde saç kökünü güçlendirecek ve saçların sağlıklı olmasını sağlayacak tedaviler uygulanmaktadır. Ancak dökülmüş saçlar için birçok vakada kalıcı çözüm saç ekimidir.

2002’de ilk kez uygulanan FUE yöntemi günümüzde tüm dünyada saç ekiminde tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur. Lokal anestezi altında, kesi ve dikiş gerektirmeyen dolayısı ile yara izi de bırakmayan yöntem, hastaların bu konulardaki tedirginliklerinden arınmalarını sağlamıştır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde amaç, doğal görünümü sağlayacak şekilde, kişinin kendi sağlıklı saçlarını dökülme, seyrelme yaşanan bölgeye nakil etmektir. Başın arkasındaki belirli bölgelerde, başın üst ve ön kısımlarındakinin aksine, genetik olarak dökülmeye karşı dirençli saçlar bulunmaktadır. İşlemde bu bölgedeki sağlıklı saç kökleri seyrelme, dökülme, kellik olan bölgeye ekilir.

İşlemin detaylarını Fue Saç Ekimi sayfamızda bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kadınlar, dökülmüş saçları yeniden kazanma ya da (daha çok) seyrelmiş saçları sıklaştırma isteği ile saç ektirme talebinde bulunmaktadırlar. Bu istek üzerine yapılan muayenede uygun görülürse operasyon yapılmaktadır. Kadınların en büyük tedirginliklerinden birisi de saç ekimi yaptırmadan önce saçlarının kısa kesilmesi gerekip gerekmeyeceğidir. Operasyonlar saçların kesilmesine gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Saç ekimi

Erkeklerde ise genellikle önce önlerde sonrasında üstlerde dökülme yaşanır. Bazen sadece üstlerde yaşandığı da olur. Hormonal etkilerden kaynaklanan erkek tipi saç dökülmesi normal bir süreçtir. Saç üreten hücreler zaman içerisinde ölür ve saçlarda incelme, uzamama sorunu yaşanır. Dökülen ve çıkmayan saçlar sonrasında saçlarda azalma ve kellik oluşur.

Saç ekimi erkeklerde ve kadınlarda 20 yaş sonrasında uygulanabilir. Tüm tıbbi operasyonlar gibi saç ekiminde de kişi için bu uygulamaya gerek olup olmadığının, kişinin uygulamaya uygunluğunun ve uygulanabilecek yöntemin tespiti için hekim muayenesi şarttır. Kimi hastalarda öncesinde ek tedavi gerekirken, kimi hastalarda saç ekimine gerek duyulmadan çözüm getirilebilir. Ayrıca kişinin saç yapısı, saçların büyüme durumu ve dökülme özellikleri, ailedeki bireylerin hikayeleri, nakil alınacak bölgedeki saçların durumu, kişinin yaşı ve sağlık durumu gibi tüm etkenler uzman tarafından değerlendirelecektir.

Saç ekimi öncesinde tedavi planlanırken önemli bir nokta da, saç alınacak bölgenin açıklığı kapatacak kapasitede ve sağlık durumunda olup olmadığının kontrolüdür.

Yaşa bağlı olarak saç dökülmesinin devam etmesi beklenen ya da tamamen durmuş olan hastalar da ayrıca değerlendirilir. 40 yaş civarında saç dökülmesi tamamen durmuş olacağından tek seansta en etkili sonuç alabilmek için ideal yaştır. Bazen 2. 3. seanslar olmaması için hastaların saçlarının dökülmesinin durmasını beklemek önerilebilir.

Saç tedavisi

Saç hastalığı sonucunda dökülmelerde durum ayrıca değerlendirilir ve saç nakline gerek duyulmayabilir. Kalp ve tansiyon hastaları da yine aynı şekilde detaylı olarak değerlendirilmektedir.

Doğru ve iyi saç ekimi merkezinin seçimi ile konusunda tecrübeli uzmanların gerçekleştirdiği saç ekimi, tüm bahsi geçen etkenler göz önüne alındığında, hasta için doğal ve kalıcı çözümün bulunmasında önemli bir etken olacaktır.

Saç ekimi hakkında araştırma yapıp, uygulamayı yaptırmaya karar veren kişiler genellikle en iyi saç ekim merkezini ve doktorunu araştırarak işe başlarlar. Bu arayışta dikkate alınması gerereken nokta “en iyi” diye göreceli ve sağlık etiği ile bağdaşmayacak bir kavram peşinde koşmak yerine kişinin güvenebileceği bu konuda tecrübeli uzmanların çalıştığı, mutlaka Sağlık Bakanlığı onayı olan saç ekimi merkezini tercih etmek gerektiğinin bilinmesidir.

 

 

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI – RİNOPLASTİ

Burun estetiği operasyonları, sağlık sorunları veya estetik kaygılar sonrasında gündeme gelmektedir. Sağlık sorunlarını iki grup altında toplamak mümkün olabilir:

Burundaki yapısal bozukluklar sonrasında kişi düzgün nefes alamayabilir ve burun bu işlevi yerine getirme özelliğini kaybedebilir. Nefes ve koku almada yaşanan sorunlar kişinin yaşam kalitesini etkilemekte ve başka daha büyük vakaları tetikleyebilmektedir. Bu durumlar genetik olabileceği gibi, sonradan yaşanan yaralanma, çatlama, kırılma gibi sebepler sonucunda hava kanallarının daralması veya tıkanmasıyla da oluşabilir.

Burundaki şekil bozuklukları ise aynı şekilde genetik sebeplerden oluşabildiği gibi sonradan çarpma, düşme ya da benzeri travmalarla, yanık veya çeşitli hastalıklar sonucunda da oluşabilir. Şekil bozuklukları işlevsel bozukluklara zemin hazırladığı gibi kişide psikolojik sorunlara da sebep olabilir. Burun estetiği ameliyatları (rinoplasti) bu sorunların çözümünü kısmen ya da tamamen sağlayabilir.

Estetik sebeplerden dolayı burun ameliyatı (rinoplasti) yaptırmak isteyenler genellikle yüz yapılarına uygun olmadığını düşündükleri burun şekillerinin istedikleri şekle getirilmesi talebinde bulunurlar. Aslında burun estetiği operasyonu öncesinde hastanın talebi her ne kadar dikkate alınsa da hekim tecrübesi ve tıbbi bilgileri ile en doğru şekil tercihinde ana etken olmalıdır. Hekim hem estetik açıdan güzel görünecek hem cerrahi açıdan doğru olacak seçimi hastanın düşüncesini de alarak yapacaktır.

Genelde toplumdaki popüler kişilere fiziksel olarak da benzemek isteyenler estetik ameliyatlara başvurarak bu kişiyi referans göstermektedirler. Burun yüz estetiğinde en önemli noktalardan olduğu için burun ameliyatlarında da bu isteklere çok rastlanılmaktadır. Bu isteklerde hekimin tavrı hastanın gerçekten bu estetiğe ihtiyacı olup olmadığını tespit etmek ve gerekirse hastayı bu operasyondan vazgeçirmek olacaktır. Ancak kişinin gerçekten estetik olarak görünümünü etkileyen ya da kendini iyi hissetmesine engel olan bir durum varsa rinoplasti gerçekleştirilir.

Burun şekli yapılan ölçümler sonrasında yüzün yapısına göre belirlenen oranlarla seçilir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Burun estetiği operasyonları kişinin gelişim çağının sona ermesinden sonra yapılabilen bir ameliyattır. Burnun son şeklini alması gereklidir ve bu sebeple gelişimin tamamlanmış olması şarttır. Ayrıca bu gelişimin psikolojik yönü de uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından incelenmektedir. Kişilerin tüm isteklerinin doğru tercihler olmayabileceği ve bu isteklerin ileride değişebilecek olma ihtimali hekimleri kişinin kararlarını sorgulamaya itmektedir.

Revizyon Rinoplasti Ameliyatı Nedir?

Daha önce rinoplasti ameliyatı geçirmiş kişilere sonuçtan memnun olmadıkları durumlarda yeniden burun estetiği operasyonu yapılması revizyon rinoplasti olarak adlandırılır. Önceki ameliyatlar sırasında buruna müdahale edildiği için revizyon ameliyatları ilk kez yapılan burun ameliyatlarına göre daha zor olabilmektedir.

Burun Estetiği

Deviasyon (Burun Eğriliği) Ameliyatı

Burun eğriliği nefes almayı zorlaştıran bir problemdir ve bu birçok sorunun kaynağı olabilir. Oksijenin yeterince alınamaması organların istenilen düzeyde beslenememesine sebep olmaktadır. Uyku düzenini de etkileyen bu durum insanın dinlenmesine de engel olarak yaşam kalitesinin bozulmasına sebep olur.

 

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde bazı ilaç kullanımlarında kısıtlamalar gerekecektir. Ayrıca tüm genel anestezi operasyonlarında uygulanan kurallar sağlık ekibi ve doktor tarafından size aktarılacaktır.

Burun Ameliyatı (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatları genel anestezi altında yapılabilmektedir. Uygun donanıma sahip hastane koşullarında ameliyathanede yapılması şarttır. Ameliyatlar kapalı ya da açık teknikle yapılabilir. Ameliyat duruma göre 1-2 saat sürebilmektedir.

Burun Estetiği

Burun Ameliyatı (Rinoplasti) Sonrası

Burun ameliyatı sonrası bazı durumlarda geçici morluk ve şişlikler oluşabilmektedir. Ama belli bir süre sonra bu durumlar ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrasında yara izi de kalmayacaktır. Doktorunuz bu konuda gerekli bilgileri size verecektir. Burun estetiği ameliyatı (rinoplasti) sonrası hasta tedbir olarak 1 gün hastanede kalmaktadır.

Tampon konulmuşsa 3 gün sonra tampon alınmaktadır. Nefes almayı engellememesi için kullanılan ateller 7. gün çıkarılır. Atel çıkarılmadan işe başlayabilen hastalar olmaktadır.

İlk birkaç gün boyunca çok hafif sızıntılar ve hafif tıkanıklıklar olabilmektedir.

Sigara kullanımı iyileşme sürecini olumsuz etkileyecektir. Tedavi sürecinde bazı dış etkenlere dikkat edilmelidir. Güneş ışığından 3 ay süre ile korunmak gerekir. Ayrıca yüzme, koşma ve benzeri aktiviteler kısıtlanmaktadır. Kontakt lens ve gözlük kullanımı hakkında doktordan ayrıca bilgi almak gerekir.

Tamamen iyileşme 3-6 ay sürebilmektedir.

 

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme)

Kadınlarda estetik kaygılar ve bir çok sağlık sorunu meme estetiği operasyonları ile giderilebilmektedir.

Meme Dikleştirme

Göğüs – Meme sarkması yaşlanma ve emzirme ile birlikte artan ve yerçekiminin etkisi ile meme derisinin elastikiyetini yitirmesi ile oluşan bir durumdur. Göğüs – Meme dikleştirme ameliyatları bu soruna cerrahi çözün getirmektedir.

Meme Küçültme

Kız çocuklarında ergenlik sürecinde meme büyümesi olması gereken bir fizyolojik değişimdir. Ancak bazı durumlarda bu büyüme olması gerekenden fazla olmaktadır. Kadınlarda östrojene olan duyarlılık göğüs büyümesinin en sık rastlanılan sebebidir.

Jinekomasti

Meme büyümesi (jinekomasti) ostrojen hormonuna bağımlı olarak yaşanmaktadır. Östrojen seviyesi artması ya da meme dokusunun östrojen hormonuna normalden fazla duyarlı olmasına bağımlı olarak jinekomasti yaşanabilir.

Meme Asimetrisi Düzeltme

Meme asimetrisi, her iki memenin orantısız gelişimi olarak karşımıza çıkan ve oldukça sık rastlanan bir durumdur. Eğer çok belirgin farklar yoksa kişi bunu kabullenir ve böyle yaşar; ancak aşırı farkları bulunanlar için ameliyat şarttır.

Meme Onarımı

Meme (rekonstrüksiyonu) onarımı, kanser sonrası alınan memenin yerine çeşitli yöntemlerle memenin bir benzerinin yapılması anlamına gelmektedir. Memenin onarımı plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılmalıdır.
© Tüm hakları Saklıdır Fansa Tourism Planet WWW
Ar En Tr